Varsity Extra

Far West Regional: Idaho scores and schedule

At Simplot Sports Complex

IDAHO TRACKER

BOYS

Monday’s scores

U-13: Sereno (Ariz.) 5, Boise Nationals 1

U-14: Boise Nationals 4, Eastside (Wash.) 0

U-15: Boulder Elite (Colo.) 4, Boise Nationals 3

U-16: Boise Nationals 2, Washington Premier 2

U-17: Boise Nationals 2, Honolulu Bulls 1

U-18: Tucson Academy (Ariz.) 4, Boise Nationals 1

U-18: Idaho Rush 2, Fresno Metro (Calif.) 1

U-19: Golden State (S. Calif.) 3, Boise Nationals 0

Tuesday’s scores

U-13: Total Futbol Academy (S. Calif.) 5, Boise Nationals 1

U-14: SC del Sol (Ariz.) 5, Boise Nationals 0

U-15: Classic SC Premier (Ariz.) 8, Boise Nationals 3

U-16: Ranger’s Premier (Utah) 1, Boise Nationals 0

U-17: Boise Nationals 0, USA Premier (Utah) 0

U-18: Boise Nationals 3, Fresno Metro (N. Calif.) 2

U-18: Tucson Academy (Ariz.) 2, Idaho Rush 1

U-19: Rio Rapids (N.M.) 5, Boise Nationals 0

Wednesday’s scores

U-13: Santa Clara Sporting (N. Calif.) 3, Boise Nationals 1 (Nationals finish 0-3-0)

U-14: Santa Clara Sporting (N. Calif.) 2, Boise Nationals 1 (Nationals finish 1-2-0)

U-15: Boise Nationals 3, Maui United SC (Hawaii) 1 (Nationals finish 1-2-0)

U-16: Santa Clara Sporting (N. Calif.) 1, Boise Nationals 0 (Nationals finish 0-2-1)

U-17: Santa Clara Sporting (N. Calif.) 4, Boise Nationals 3 (Nationals finish 1-2-0)

U-18: Idaho Rush 2, Boise Nationals 0 (Rush finish 2-1-0 and advance to quarterfinals; Nationals finish 1-2-0)

U-19: Boise Nationals 1, Hayward Chelsea (N. Calif.) 1 (Nationals finish 0-2-1)

Friday’s schedule

U-18: Idaho Rush Premier vs. Crossfire Oregon 97 Green, 8 a.m., Field 10

 

GIRLS

Monday’s scores

U-13: Indie Chicas 6, Magic City (Mont.) 1

U-14: FC Legends (S. Calif.) 7, FC Nova 0

U-15: Las Vegas Premier 7, FC Nova 0

U-16: Boise Nationals 3, Players Elite (Nev.) 2

U-17: La Roca (Utah) 7, Boise Nationals 0

U-17: Lamorinda United (N. Calif) 4, FC Nova 0

U-18: Missoula Strikers (Mont.) 6, Bonneville Xtreme (Idaho) 2

U-18: FC Nova 6, Las Vegas Premier 0

U-19: Rio Rapids (N.M.) 6, Boise Nationals 0

Tuesday’s scores

U-13: Indie Chicas 2, Santa Clara Sporting (N. Calif.) 1

U-14: USA Stars (N. Calif.) 2, FC Nova 0

U-15: Salmon Creek (Ore.) 6, FC Nova 0

U-16: Boise Nationals 2, Crossfire Premier (Wash.) 2

U-17: Pride Predators (Colo.) 4, FC Nova 0

U-17: NM Rush 4, Boise Nationals 3

U-18: Celtic Premier (Utah) 4, FC Nova 3

U-18: West Coast Wild (N. Calif.) 8, Bonneville Xtreme (Idaho) 0

U-19: Colorado Rush 7, Boise Nationals 3

Wednesday’s scores

U-13: La Roca (Utah) 3, Indie Chicas 1 (Chicas finish 2-1-0, advance to quarterfinals)

U-14: FC Nova 2, Arizona Arsenal 2 (Nova finish 0-2-1)

U-15: Lamorinda SC United (N. Calif.) 10, FC Nova 2 (Nova finish 0-3-0)

U-16: Boise Nationals 2, Eastside FC (Wash.) 1 (Nationals finish 2-0-1, advance to quarterfinals)

U-17: HSC Bulls Academy (Hawaii) 5, FC Nova 0 (Nova finish 0-3-0)

U-17: Celtic Storm (Utah) 3, Boise Nationals 0 (Nationals finish 0-3-0)

U-18: FC Nova 6, Broomfield SC (Colo.) 0 (Nova finish 2-1-0, advance to quarterfinals)

U-18: Arizona Arsenal 10, Bonneville Xtreme (Idaho) 0 (Xtreme finish 0-3-0)

U-19: So Cal Blues 7, Boise Nationals 1 (Nationals finish 0-3-0)

Friday’s schedule

U-13: Indie Chicas Lime vs. So Cal Blues 02 Baker, 10 a.m., Field 5

U-16: Boise Nationals Premier vs. La Roca Premier (Utah), 2 p.m., Field 2

U-18: FC Nova vs. Rio Rapids (N.M.), 10 a.m., Field 13

  Comments